У Дніпрі відбувся регіональний економічний форум

У Дніпропетровській обласній раді пройшов регіональний економічний форум “Зелена економіка та зелені рішення”, який зібрав в одному залі представників центральної та місцевої влади, міжнародних організацій, науковців, громадськість та підприємства області.

На форумі обговорювали поточну ситуацію та умови переходу до зеленої економіки в Україні, можливості та обмеження зелених рішень, а також представляли приклади вже реалізованих зелених проектів на підприємствах різного профілю.

Павло Хазан, депутат Дніпропетровської обласної ради, член постійної депутатської комісії з питань екології та енергозбереження, розповів про перспективи використання відновлюваних джерел енергії на шляху до зеленої економіки. Він підкреслив, що Україна має дуже потужний науковий рівень, а потенціал використання відновлюваних джерел енергії в нашій країні навіть вище, ніж у Німеччині.

khazan_energoforum

“У Європі та США підприємства, які використовують відновлювані джерела енергії, створюють набагато більше робочих місць ніж ті, які використовують традіційні джерела енергії.” – зазначив Павло Хазан. Також він додав, що в Україні, нажаль, дуже низька кореляція між встановленими потужностями та виробництвом енергії з альтернативних джерел.

Олексій Ангурець, голова громадської екологічної ради при Дніпропетровській обласній державній адміністрації, розповів про роль громадського руху в створенні зеленої економіки в Україні. В якості яскравого прикладу впливу громадськості на прийняття рішень він зазначив багаторічну міжнародну кампанію щодо розповсюдження генетично модифікованих організмів. Завдяки впливу громадськості та залученню великої кількості експертів на міжнародному рівні була розроблена законодавча база, що регулює це питання, а також суттєво змінилося відношення до ГМО.

dsc_0808_1

“У проекті розвитку зеленої економіки в Дніпропетровській області роль громадськості полягає у формуванні позитивної громадської думки, пошуку та залученні експертів, організації просвітницьких заходів, а також, що дуже важливо, створенні комунікаційної платформи для всіх учасників проекту.” – зазначив Олексій Ангурець. – “Наша область повинна стати прикладом для інших областей у сфері впровадження зеленої економіки та принципів сталого розвитку.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *