Депутати місцевих рад взяли участь у тренінгу з перспектив зеленої економіки

Сьогодні у Дніпрі відбувся тренінг «Перспективи зеленої модернізації економіки в умовах сучасної України» для депутатів місцевих рад. Говорили про наукові засади зеленої економіки, світові практики впровадження такої економіки у життя та приклади сучасних технологічних та технічних рішень, які відповідають принципам сталого розвитку.

Відкрив захід заступник Генерального Консула Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку Петер Шмаль. Він зазначив, що дуже радий, що проект громадської організації “Зелений світ – Друзі Землі” реалізується саме в рамках програми сприяння зеленій модернізації української економіки за підтримки Уряду Німеччини.

“Я впевнений, що проект зі створення сприятливих умов для зеленої модернізації економіки в Дніпропетровській області дуже важливий для успішної реалізації всієї програми. Це буде сприяти позитивним змінам як в Україні, так і в Дніпропетровській області.” – наголосив він.

img_0062

Також з вітальним словом до учасників семінару звернувся Валерій Безус – заступник голови Дніпропетровської обласної ради по виконавчому апарату. Він розповів, що традиційно в українській ментальності поняття добробуту та охорони навколишнього середовища не пов’язані між собою. Екологічна діяльність сприймається як сфера діяльності лише ентузіастів. І змінити таке сприйняття потребує часу і значних зусиль. Він наголосив, що депутати місцевих рад – ті, хто щодня приймають рішення – повинні розуміти, як правильно працювати з бізнесом, інколи, можливо, тиснути на нього, щоб якомога більше підприємств Дніпропетровської області зрозуміли необхідність і почали впроваджувати принципи зеленої економіки та відповідального виробництва.

img_0074

Олексій Ангурець, голова ГО “Зелений світ – Друзі Землі” та координатор проекту звернув увагу учасників на той факт, що зараз, в результаті децентралізації, саме вони як представники органів місцевого самоврядування будуть вирішувати проблеми забруднення довкілля і роботи технологічно застарілих підприємств – проблеми, які створювались десятиріччями. Саме тому, наголосив він, такі тренінги вкрай необхідні. Зелені технології спрямовані на покращення умов життя громади, адже досі не враховується, скільки коштує та шкода, яку завдають здоров’ю населення застарілі “брудні” виробництва.

img_0091

Вячеслав Потапенко, директор ГО “Інститут зеленої економіки” у своїй доповіді зауважив, що охорона навколишнього середовища відрізняється від зеленої економіки. Адже у першому випадку кошти витрачаються на захист довкілля, а в другому бізнес може заробляти кошти завдяки створенню нових “зелених” товарів та послуг. Але для розвитку зеленої економіки необхідно створити відповідні умови. Також він розповів, що в результаті опитування бізнесу, яке було проведено Інститутом зеленої економіки, виявилось, що 71% компаній бракує інформації щодо зеленої економіки.

img_0093

Павло Хазан, депутат Дніпропетровської обласної ради, член постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження наголосив, що Дніпропетровська область має високий потенціал для використання альтернативних джерел енергії та поступового витіснення більш небезпечної атомної енергерики.  Нажаль, в Україні темпи приросту генерації енергії з альтернативних джерел не такі високі, як в світі. Але сьогодні у місцевої, центральної влади та бізнесу є розуміння важливості відходу від використання традиційних викопних джерел енергії.

img_0106

Дмитро Меркулов, представник компанії HELIOS strategia привів приклади успішної реалізації бізнес-моделі виробництва електроенергії сонячними панелями в промислових масштабах. Така сонячна “ферма” функціонує в Дніпропетровській області з 2013 року, має термін окупності до 5 років.

img_0124

Олександр Скакальський, менеджер та аудитор систем управління навколишнім середовищем розповів про результати дослідження, яке було проведено на початку проекту серед підприємств Дніпропетровської області. Згідно опитування, одним із стимулів впровадження “зелених” рішень для компаній є дозволи від органів місцевого самоврядування, які водночас є регламентом такого впровадження. Також він зазначив, що коли йде мова про збільшення обсягу екологічного податку для підприємств, то потрібно разово підвищити розмір податку до відповідного рівня, що мотивує підприємства знижувати його за рахунок скорочення обсягів забруднення.

img_0129

Руслан Стілець, директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації підкреслив, що на даний час розвиток зеленої економіки – дороге задоволення. І всі підходи не будуть працювати без відповідної екологічної просвіти, ефективної взаємодії влади, бізнесу та громадськості та відповідального відношення до наявних ресурсів.

img_0150

Григорій Шматков, голова комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати розповів про послуги, які надають експерти і аудитори торгово-промислової палати для тих підприємств, які бажають почати впроваджувати принципи зеленої економіки у власній діяльності. Він зазначив, що дуже важливим є показати підприємствам саме економічну вигоду від модернізації, адже лише у цьому випадку вони будуть згодні вкладати в розвиток значні кошти.

img_0181

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *