У Дніпропетровську вимагали припинити політичні репресії

2650BB2F-5AF3-43AD-A796-7302A3DE9A20_w640_r1_s_cx0_cy3_cw0У Дніпропетровську активісти Євромайдану в неділю пройшли ходою центральними вулицями міста, вимагаючи від влади об’єктивно розслідувати справу щодо «спроби штурму» облдержадміністрації та відпустити затриманих за підозрою у масових заворушеннях мирних громадян. Серед вимог протестувальників до влади на Дніпропетровщині – припинення переслідування активістів протестних акцій, до центральної влади – повернення до Конституції 2004 року.

Близько тисячі людей з прапорами України скандували «Міліція з народом!», «Схід і Захід разом!», «Києве, ми з тобою». У руках вони тримали плакати з написами «Чому їхнє життя покращується, а наше – ні?», «Азаров уже «інтегрувався» в ЄС. А Янукович?», «Ні кривавій диктатурі!».

За словами громадського активіста, члена виконавчого комітету міжнародної організації «Друзі Землі Європи» Павла Хазана, під час подій біля облдержадміністрації минулої неділі були затримані, а потім засуджені до арештів громадські активісти, які не брали участі в силових акціях, зокрема Вадим Шебанов, який наразі проходить у справі як «організатор масових заворушень»

«Те, що відбулось у Дніпропетровську минулої неділі, збентежило не тільки Україну, а й увесь світ, особливо те, що один із переговорників, делегованих людьми, Вадим Шебанов був затриманий абсолютно незаконно. Ми повідомили про це всій організації «Друзі Землі» і почали «кібер-акцію». Упродовж цієї акції тільки в перший день в світі було зібрано понад 600 підписів. Люди були наскільки занепокоєні, що представник громадськості, «Зеленого світу» та «Третьої республіки» Вадим Шебанов нахабно й незаконно затриманий. Зараз він під домашнім арештом, але питання не вирішене. Ми бачимо, що в Дніпропетровську влада вирішила показати, що вона не зупиниться ні перед чим», – сказав Радіо Свобода Павло Хазан.

У рамках традиційного віче прихильники євроінтеграції також організували флеш-моб «Я – крапля в океані»: близько півтисячі людей одночасно підняли вгору аркуші з намальованими краплинами води, створивши «океан єдності».

«Ми це робимо, аби підняти дух людей, аби показати, що ми разом, що кожен з нас може розраховувати один на одного», – сказала одна з організаторів флеш-мобу Марина.

 

http://www.radiosvoboda.org/content/article/25250695.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *