Воєнні дії у Донецькій та Луганській областях можуть призвести до техногенної катастрофи не лише в Україні, а й в усьому світі

1_14140763673910-1BB6Таке питання обговорювалося на прес-конференції за участі радника голови Дніпропетровської ОДА Павла Хазана та голови громадської екологічної ради при ОДА Олексія Ангурця.

Павло Хазан зазначив, що на території Донеччини та Луганщини знаходиться велика кількість підприємств, на яких містяться радіоактивні відходи, а також відходи з 1 по 4 класи небезпеки. В залежності від того, що може влучити у ці установи (ракети, снаряди чи гранати), наслідки можуть бути різними. Ситуація ускладнюється ще й тим, що значна частина цих територій знаходиться без влади та є непідконтрольними.

«Ці наслідки – не просто локальна небезпека, а ймовірна серйозна техногенна катастрофа не лише на рівні України, Європи, але й всього світу, – сказав Павло Хазан. – Європейські уряди, у першу чергу, мають це розуміти».

Голова обласної громадської екологічної ради Олексій Ангурець розповів, що ця тема піднімалася на з’їзді найбільшої в світі екологічної федерації «Друзі Землі», що проходила цього місяця у Канді (Шрі-Ланка). На зустрічі були присутні представники 64 країн світу. За підсумками наради, за ініціативи Олексія Ангурця, була розроблена та одноголосно прийнята резолюція стосовно ситуації в Україні.

«Усі присутні виказали солідарність українському народу, а також прийняли рішення щодо надання допомоги у вирішенні кризи та попередженні гуманітарної катастрофи на сході нашої країни», – сказав Олексій Ангурець.
Також він зазначив, що у той же час будь-яка криза створює нові можливості.

«Незважаючи на те, що нам важко, і ми маємо ці труднощі долати, зараз є гарна можливість щодо відновлення промислової і соціальної сфери на нових, екологічно безпечних засадах», – сказав він.

Довідка:
Резолюція по Україні
Учасники з’їзду всесвітньої екологічної федерації «Друзі Землі», який проходив в Канді (Шрі-Ланка) з 3 по 6 жовтня 2014 року, засуджують зростання кількості та інтенсивності збройних конфліктів на всіх континентах.

Такі конфлікти, що призводять до знищення інфраструктури, необхідної для життя, мають руйнівний вплив на довкілля та права людини. Ми є свідками того, як великі міста (прикладами яких є Луганськ і Донецьк) стають пастками для їх мешканців. Люди залишаються без доступу до води, їжі та енергії.

Більшість сучасних міст не є здатними до саморегуляції і залишаються дуже вразливими до будь яких надзвичайних ситуацій, будь то військовий конфлікт чи природна катастрофа. Саме існування ядерної зброї створює загрозу для існування всіх живих форм на Землі, і загроза зростає з кожним новим збройним конфліктом.

Також збройні конфлікти не можуть бути виправданням для збільшення використання і зростання торгівлі викопним паливом. Зараз ми є свідками руйнівних наслідків військової агресії направленої на окупацію України, яка вже призвела до негативного впливу на довкілля та гуманітарної кризи, включаючи утворення великої кількості біженців в країні.

Спираючись на вище сказане та базуючись на баченні, місії та цінностях всесвітньої екологічної федерації «Друзі Землі», включаючи солідарність, антимілітаризм, право на суверенітет народу і демократичні принципи, ми заявляємо про нашу солідарність з народом України і засуджуємо військову агресію та окупацію території України.

Ми закликаємо світових лідерів до:
• сприяння мирному розв’язанню ситуації в Україні і допомозі по вирішенню гуманітарної кризи;
• поваги суверенітету українського народу та прав людини;
• визнання права українського народу жити в незалежній країні без будь-якого зовнішнього тиску, з безпечним та здоровим довкіллям, де права людей брати участь у прийнятті рішень що до майбутнього їх країни поважаються.

http://helpua.info/?p=3701

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *