Всесвітня екологічна федерація “Друзі Землі”: резолюція по Україні

10309705_739684792764378_1499673381529434370_nЗ 3 по 6 жовтня в місті Канді, Шрі Ланка відбувся з’їзд найбільшої в світі екологічної федерації “Друзі Землі”. Такі зустрічі проходять раз на два роки на території країн членів федерації. Зараз мережа екологічних організацій об’єднує 75 країн. Представники 64 з них були особисто присутні на зустрічі цього року.

Делегатом від України, яка представлена в федерації організацією “Зелений Світ”,  був координатор кампанії з біобезпеки Олексій Ангурець.

Головною проблемою яка обговорювалася цей раз була необхідність глобальної зміни системи функціонування сучасної цивілізації. Все більш очевидним є недостатня ефективність роботи Організації Об’єднаних Націй, яка має виконувати функцію системного наддержавного органу управліня. Також занепокоєння викликає зростання ролі міжнародних бізнес корпорацій у глобальному управлінні. Учасники зустрічі працювали над розробкою моделі  глобального управління яке має базуватися на принципах сталого розвитку та сучасних етичних і гуманістичних нормах.
Велика увага приділялася і зростанню військових конфліктів по всьому світі, зокрема агресії Російської Федерації проти України.
Олексій Ангурець неодноразово виступав на пленарних засіданнях і під час секційних сесій. Революційні події в Україні та наступне захоплення Кримського півострова і організація військових дій на сході нашим півничним сусідом викликали занепокоєння у багатьох учасників зустрічі. Краще всього наша ситуація була зрозуміла представникам таких країн як Гондурас або Малі де збройні конфлікти які підігріваються іншими країнами тривають вже десятиріччя.
По ініціативі делегату України була розроблена та одноголосно прийнята резолюція стосовно ситуаціїї в Україні. Активісти з 64 країн не тільки виказали солідарність Українському народу, а й прийняли рішення звернутися до світових лідерів та керівництва країн представлених в федерації із закликом сприяти найскорішому вирішенню Української кризи та попередити гуманітарну катастрофу на сході України. Повний переклад резолюції ви можете знайти нижче.

 

Резолюція по Україні

Учасники з’їзду всесвітньої екологічної федерації “Друзі Землі” який проходив в Канді, Шрі Ланка, з 3 по 6 жовтня 2014 року засуджують зростання кількості та інтенсивності збройних конфліктів на всіх континентах. Такі конфлікти, що призводять до знищення інфраструктури необхідної для життя, мають руйнівний вплив на довкілля та права людини. Ми є свідками того як великі міста (прикладами яких є Луганськ і Донецьк) стають пастками для їх мешканців. Люди залишаються без доступу до води, їжі та енергії. Більшість сучасних міст не є здатними до саморегуляції і залишаються дуже вразливими до будь яких надзвичайних ситуацій, будь то військовий конфлікт чи природна катастрофа. 

Саме існування ядерної зброї створює загрозу для існування всіх живих форм на Землі, і загроза зростає з кожним новим збройним конфліктом Також збройні конфлікти не можуть бути виправданням для збільшення використання і зростання торгівлі викопним паливом.

Зараз ми є свідками руйнівних наслідків військової агресії направленої на окупацію України, яка вже призвела до негативного впливу на довкілля та гуманітарної кризи, включаючи утворення великої кількості біженців в країні.

Спираючись на вище сказане та базуючись на баченні, місії та цінностях всесвітньої екологічної федерації “Друзі Землі” включаючи солідарність, анти-мілітаризм, право на суверенітет народу і демократичні принципи, ми заявляємо про нашу солідарність з народом України і засуджуємо військову агресію та окупацію території України.

Ми закликаємо світових лідерів до:

• сприяння мирному розв’язанню ситуації в Україні і допомозі по вирішенню гуманітарної кризи;

• поваги суверенітету українського народу та прав людини;

• визнання права українського народу жити в незалежній країні без будь якого зовнішнього тиску, з безпечним та здоровим довкіллям, де права людей брати участь у прийнятті рішень що до майбутнього їх країни поважаються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *