Заради чергового мерського фонтану вирубують столітній парк

16121_bigПопри численні обіцянки міського голови Івана Куліченка не порушувати ландшафтну й архітектурну композицію Парку культури і відпочинку ім. Тараса Шевченка в центральній частині Дніпропетровська, сьогодні, 8 серпня, в парку почалася масова вирубка дерев.

Комунальники пояснюють скандальне знищення дерев на схилах Монастирського острова необхідністю підготовки будівельного майданчика для об’єкту під назвою “Водоспад ревучий”, проти будівництва якого неодноразово виступала міська громадськість, архітектори, мистецтвознавці та етнографи.

Штучний водоспад, який має, на думку Івана Куліченка, символізувати затоплені радянською владою Дніпрові пороги, мають розмістити між церквою святого Миколая та навісним кафе. Втілити проект планується до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, тобто до березня 2014 року.

Представник однієї з екологічних організацій Олексій Ангурець, який спробував з’ясувати, на підставі чого виконується чергове “покращення для городян”, з’ясував, що документів на ведення робіт у підрядника немає. Останнє, втім, не завадило вандалам видерти з землі понад 200 пагонів різного віку.

На даний момент в ситуації розбирається міліція, яка зафіксувала складені заяви громадян про протиправні дії. Громадські активісти дякують співробітникам МВС за професіоналізм і розуміння ситуації, що, нажаль, нині рідкість.

Пан Ангурець з гіркотою відзначив, що міський бюджет порожній, але на “бенкет під час чуми” у вигляді фонтанів і водоспадів з обов’язковою вирубкою дерев у парку, який є пам’яткою садово-паркового мистецтва, кошти платників податків нашкребли.

 

http://www.dniprograd.org/ua/news/sosiety/16121

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *