Суд відкрив провадження стосовно засекречення інформації по сланцевій угоді

shell-ugoda23 травня 2013 року Окружний адміністративний суд м. Києва визнав подані документи такими, що відповідають вимогам процесуального закону, та відкрив провадження по справі за позовом МБО «Екологія-Право-Людина» до Кабінету Міністрів України щодо обмеження доступу громадськості до інформації стосовно угоди про розподіл вуглеводнів, укладеної між Державою Україною, компанією «Шелл» та ТзОВ «Надра Юзівська».

Нагадуємо, дана Угода передбачає надання інвесторам строком на 50 років виключних прав на здійснення нафтогазової діяльності, в тому числі, проведення розвідки та видобування вуглеводнів у межах ділянки Юзівська, яка за площею є трохи меншою ніж Чернівецька область, а також визначає правила розподілу видобутої продукції між урядом та компаніями. Вже майже рік громадськість Харківської та Донецької областей активно протестує проти застосування на їхніх територіях методу гідравлічного розриву пласта поєднаного із горизонтальним бурінням – технології, що буде використана інвесторами для видобутку сланцевого газу, обґрунтовано побоюючись значного негативного впливу для довкілля та населення регіону. Тим не менше, попри численні протести громадськості та застережень визнаних неурядових експертних екологічних організацій у січні 2013 року така угода була укладена.

Більше того, підписавши текст першої сланцевої угоди, уряд та інвестори наклали обмеження конфіденційності на сам текст угоди та будь-які інші документи, інформацію чи дані про нафтогазову діяльність за угодою, в тому числі, будь-які документи органів публічної влади у цій сфері. Саме такі відповіді отримує кожен, хто звертається до КМУ, Мінприроди, Держслужби геології та надр України із будь-яким запитом щодо сланцевої угоди.

МБО «Екологія-Право-Людина» має намір оскаржити ці дії сторін угоди, в першу чергу, уряду України. Адже засекречення такої інформації не слугує жодному інтересу, який відповідно до Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та Конституції України може бути підставою легітимного обмеження доступу до інформації. Більше того, текст угоди, окрім екологічної інформації, доступ до якої взагалі не може бути обмежений,містить цілу низку даних, що викликають значний суспільний інтерес, і право народу України знати цю інформацію переважає будь-який і будь-чий інтерес у її приховуванні.

За перебігом судового процесу слідкуйте на нашому сайті.

За детальною інформацією звертайтеся до:

Алексєєва Єлизавета,

провідний юрисконсульт,

керівник інформаційно-аналітичного відділу ЕПЛ

email: office@epl.org.ua,

e.aleksyeyeva@epl.org.ua

Тел.: (032) 225 – 76 – 82

 

http://epl.org.ua/novini/anons/backPid/6/article/5578/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *