Студенти університетів світу виступили на підтримку Євромайдану

студентыВони висловили думку, що українці не повинні залишатися заручниками політичних чи економічних інтересів корумпованих груп всередині і навколо нинішнього українського керівництва.

Про це йдеться в заяві, поширеній Гарвардським українським студентським товариством.

“Ми, студенти, докторанти, дослідники постдокторантських програм та молоді вчені провідних світових університетів, українці і неукраїнці, висловлюємо свою підтримку асоціації України з Європейським Союзом. Масові протести розгорнулися в Україні після рішення уряду від 21 листопада 2013 року “призупинити” кроки з підготовки до асоціації з ЄС і однозначно показали, що український народ зробив свій вибір, і цей вибір на користь європейського майбутнього”, – йдеться в заяві.

“Ми також глибоко переконані, що Україна має суверенне право підтримувати і розвивати прагматичні та взаємовигідні економічні, політичні та культурні відносини з усіма своїми сусідами, включаючи й Росію. Європейський вибір України не є вибором проти таких відносин із будь-яким з її сусідів”, – відзначають студенти.

“Україна є Європою. Рух Євромайдану підтвердив це. Мирні і неполітичні протести проходять по всій країні і у світі, означають, що український народ вимагає європейських цінностей демократії та громадянського суспільства в Україні… Ми не можемо і не будемо мовчати далі. Український народ не повинен залишатися заручником політичних чи економічних інтересів корумпованих груп всередині і навколо нинішнього українського керівництва”, – наголошується в заяві.

“Як майбутні економісти, адвокати, політики, дипломати, викладачі, фізики, лікарі, інженери, підприємці, історики та літературознавці ми хочемо бачити процвітаючу Україну: Україну, що реалізує свій потенціал і надає можливості для реалізації свого народу, незалежно від політичної приналежності чи поглядів… Сьогодні ми висловлюємо нашу солідарність з нашими колегами в Україні та в усьому світі. Ми всім серцем приєднуємося до них у бажанні європейського майбутнього”, – додають студенти.

“Ми підтримуємо вимогу протестного руху до українського уряду підписати Угоду про Асоціацію з ЄС 29 листопада 2013р. у Вільнюсі”, – резюмується у зверненні.

Під заявою підписалися студенти Гарварду, Оксфорду, Колумбійського університету, Райерсон університету, Єльського університету тощо. Також свою підтримку висловили Союз українських студентів Німеччини і Товариство української молоді в Австрії.

Як відомо, в середу, 27 листопада, колона студентів – близько 1,5 тис. осіб – прийшли з Євромайдану до адміністрації президента, де розгорнули біле полотно довжиною понад 100 метрів. На ньому усі охочі могли написати маркером своє особисте послання президенту. Зокрема, у листі написано “Ми обираємо ЄС”, “Припиніть торгувати країною!” “Вікторе Януковичу, не грайте з нами, нічого не вийде”, “Забирай своїх клоунів з Верховної Ради!”.

Представники страйкового комітету студентів передали письмовий варіант звернення представнику адміністрації президента, що вийшов до них.

 

http://dt.ua/UKRAINE/studenti-universitetiv-svitu-vistupili-na-pidtrimku-yevromaydanu-132737_.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *