Німецькі експерти взялися за проектування київських велодоріжок

36

Велосипедні доріжки для Німеччини є типовим явищем

Підвищити безпеку велосипедистів у Києві можуть велодоріжки. Спроектувати їх для жителів одного із столичних мікрорайонів допомагають німецькі експерти, пише Лілія Гришко у матеріалі для Української служби DW.

Через автомобільний бум київським пішоходам та велосипедистам бракує місця, аби безпечно пересуватися містом. В українській столиці автомобілі всюди: не лише на дорогах, а й припарковані на тротуарах та навіть газонах. Активісти-екологи закликають киян менше використовувати авто та пересідати на велосипеди. Принаймні хоча б раз на рік під час Європейського тижня мобільності.

Велодоріжки сьогодні – з нікуди в нікуди

Однак пересісти на двоколісний транспорт у Києві не так вже й просто. У місті бракує велодоріжок, велосипедних смуг, вказівників та велопарковок, констатують в Асоціації велосипедистів Києва. Дві єдині столичні велодоріжки проходять через один із густонаселених мікрорайонів Києва Позняки, але й нею їхати на велосипеді незручно, скаржаться велосипедисти.

“Ці доріжки з нікуди в нікуди. Вони проходять навколо мікрорайону вздовж шосе, коли є потреба їздити в самому мікрорайоні, до метро, до парку, до будинку. Посеред велодоріжки стоять ятки з харчами і їхні власники увесь час сваряться з велосипедистами”, – поділилася враженнями від київських велодоріжкок Наталя Тулюлюк, з компанії Веловуйки, яка організовує велосипедні подорожі Україною.

1379318499

Велосипедна доріжка в київському мікрорайоні Позняки

Німецький велодосвід

Аби зробити велоінфрастурктуру для киян зручнішою, вирішили звернутись до німецького досвіду. На замовлення Асоціації велосипедистів Києва експерти німецької компанії VerkehrsConsult Dresden-Berlin GmbH (VCDB) розробили для жителів мікрорайону Познякипроект із вдосконалення наявних велодоріжок. Проект назвали Старт.

“Німці почали розвивати свою велоінфраструктуру не так давно, і тому їхні стандарти підходять нам більше, ніж голландські чи данські”, – розповіла Deutsche Welle представниця Асоціації велосипедистів Києва Ірина Бондаренко.

За її словами, потрібні велосипедні маршрути часто не збігаються з велодоріжками, які вже існують. Тому німецькі експерти разом з українськими волонтерами-велосипедистами сідали на велосипед і їздили мікрорайоном, аби на практиці зрозуміти, де саме потрібно змінити інфраструктуру. “Це інший, системний підхід, аніж просто прокладати велодоріжку по тротуару уздовж дороги. Ми сподіваємось, що українські проектанти візьмуть його до уваги”, – каже Бондаренко.

1379318654

Велосипедна доріжка в німецькому Цвікау

113 кілометрів велошляхів

Німецькі експерти з’ясували, що в Дарницькому районі Києва, де розташований мікрорайонПозняки, потрібно побудувати понад 113 кілометрів шляхів, адаптованих для безпечного та комфортного руху велосипедистів. Окрім цього, слід встановити велосипедні дороговкази та світлофори для велосипедистів. Також німецькі експерти порадили більше пропагувати “веломобільність” серед киян.

Скільки коштує реалізація такого проекту, ще не підраховано. Наразі представники київської влади готові ознайомитися з проектом Старт. Як повідомляє сайт КМДА, його презентація запланована на 18 вересня, після чого ухвалять рішення про фінансову підтримку проекту.

 

http://ua.korrespondent.net/dw/1603636-nimecki-eksperti-vzyalisya-za-proektuvannya-kiyivskih-velodorizhok

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *