Павло Хазан: білоруські екологи мають право на вільне пересування!

Тетяна Новікова

Відомі екологи, які активно виступають проти будівництва АЕС в Білорусії та Литві, оголошені персонами нон-грата і не допущені на територію Литви.

26 вересня 2012 білоруські громадяни – координатор громадської кампанії «Островецька атомна – це злочин!» Микола Уласєвіч і координатор Білоруської антиядерної кампанії, відповідальний секретар Громадської екологічної експертизи проекту білоруської АЕС Тетяна Новікова були оголошені МЗС Республіки Литва персонами нон-грата й не допущені на територію країни. У рішенні МЗС Литви, що був виданий активістам при перетині кордону йдеться про те, що вони загрожують безпеці однієї або декількох країн Євросоюзу, національній безпеці Республіки Литва.

Коментуючи цю подію, Павло Хазан, український представник у Європейській Зеленій Партії, зазначив: “Абсолютно несподівано європейська країна відмовляє у в’їзді відомим екологам, білоруським борцям за демократію. Отже на батьківщині, у Білорусі наші колеги потрапляють за ґрати саме через свою принципову позицію щодо розвитку атомної енергетики. Українські зелені ще раз наголошують на недопустимості будівництва АЕС у Білорусі та будівництва Вісагінської АЕС у Литві.”

Микола Уласєвіч

Відомо, що Уласєвіч та Новікова виступають з різкою критикою будівництва АЕС у Білорусі, говорять про численні порушення, які супроводжують це будівництво, в тому числі, для міжнародної громадськості. Білоруська влада піддають Уласєвіча і Новикову репресіям за їх діяльність. Так кілька днів тому в Уласєвіча проходили обшуки. У середині липня цього року Новікова була заарештована на п’ять діб при спробі передачі в посольство Російської Федерації звернення, пов’язаного з будівництвом АЕС в Білорусі. Тоді за грати на 10 діб потрапив і відомий російський фізик Андрій Ожаровський, якому тепер заборонений в’їзд до Білорусі на 10 років.

“Я сподіваюся, що європейські цінності, демократія та соціальна справедливість зможуть завадити ядерному лоббі чинити перепони для міжнародного співробітництва в екологічній сфері. Я закликаю українських громадян підтримати петицію до Міністерство Закордонних Справ Литви щодо необхідності переглянути прийняте рішення про надання віз Тетяні Новіковій та Миколі Уласєвічу,” – сказав Павло Хазан.

Петиція на www.change.org

Петиція на www.avaaz.org

 

1 Comment

  1. […] khazan.eu Поделиться в соц. сетях Tweet (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/ru_RU/all.js#xfbml=1&appId=245116695529323"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk')); ← Previous ПОХОЖИЕ НОВОСТИ: […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *