Естонія стала першою у світі країною, що покрила всю свою територію мережею заправок для автомобілів, оснащених електродвигунами.
“Настав час насправді натиснути на газ і рвонути вперед у сфері електричного руху. Ми довели, що є реальна можливість створити таку мережу у країні, а технічних перешкод немає”, – заявив голова проекту Ярмо Туїск.
Як повідомляє Reuters, система, що складається зі 165 станцій, була вироблена і встановлена інжиніринговою групою ABB, а кошти були отримані від продажу 10 млн надлишкових для Естонії ліцензій на викид CO2 японській Mitsubishi Corporation у 2011 році.
Крім того, угода з Mitsubishi також дозволила уряду купити більше 500 автомобілів з електричними двигунами і субсидувати продаж таких машин населенню.
В Естонії та багатьох інших країнах попит на електромобілі слабкий через високу вартість обслуговування і нездатність машин до їзди на дальні відстані на одній зарядці.
Наявність загальнонаціональної мережі розташованих на дорогах та у містах станцій для зарядження батарей електромобілів означає, що водіям не потрібно турбуватися про те, що двигуни їхніх машин залишаться без енергії.
Зараз у країні з населенням близько 1,2 млн осіб 619 електромобілів, із яких 500 державних і близько 100 належать приватним особам і компаніям.
Таким чином, Естонія, де на 1000 автомобілів припадає 1 електрокар, поступається за цим показником лише Норвегії, де на 1000 машин припадає 4 з електричними двигунами. Третіми у рейтингу електромобільних держав ідуть Нідерланди із 0,6 електрокара на 1000 автомобілів.
Влада країни сподівається, що поява мережі електозаправок буде сприяти тому, що найближчим часом кількість електроавтомобілів у приватних руках в Естонії подвоїться.